Питання, що хвилює батьків: видаляти мигдалини чи ні?

Все буде добре

Знайти відповідь на питання, яке хвилює багатьох батьків, допоміг доктор Костянтин Зеленський.

Мигдалини (гланди) – дуже важливий орган. Дві пари невеликих грудочок, розташованих в глотці, «фільтрують» все, що ми вдихаємо і їмо, затримуючи шкідливі бактерії і віруси. У разі виникнення проблем з горлом видалення гланд – це крайній захід. Надто вже важливу роль вони відіграють для здоров’я всього організму. Мигдалини утворені з лімфоїдної тканини. Вона дуже швидко реагує на появу вірусів тим, що виробляє імунні клітини. Вони знищують віруси і тим самим зупиняють поширення інфекції.

522Якщо імунні клітини не встигають вбити всі віруси, мигдалини запалюються. Таке досить часто трапляється у дітей, оскільки їх імунітет сформований не до кінця. В цьому випадку виникає тонзиліт, або, як його частіше називають, ангіна. У лакунах (щілинах), якими покрита поверхня мигдалин, накопичуються бактерії. Щоб їх знешкодити, до місць скупчення спрямовуються лімфоцити, і в щілинах утворюються гнійні пробки. Так мигдалини, покликані захищати організм від інфекції, самі стають її джерелом.

Ангіну обов’язково потрібно вилікувати. Інакше стрептококи і стафілококи, які розмножуються в лакунах, можуть заразити інші органи, наприклад нирки. А від інтоксикації постраждає серце. І ось в цьому випадку лікар може порекомендувати видалити мигдалини.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як вилікувати ангіну у дитини?

1308118184_1_imagesАле якщо гланди видалені, на шляху шкідливих мікроорганізмів не залишається ніяких перешкод, і вони потрапляють безпосередньо в організм. І в цьому випадку хронічна ангіна просто змінюється на хронічний фарингіт і бронхіт. Так що не поспішайте видаляти гланди. Краще допоможіть їм бути здоровими, і вони віддячать вам відмінним імунітетом і захистом від вірусів і бактерій.

Миндалинам піде на користь дієта з великою кількістю овочів і фруктів. Особливо, якщо це будуть капуста (кольорова і білокачанна), морква, часник, зелений і ріпчаста цибуля, ягоди, цитрусові, абрикоси, яблука. Допоможе і ароматерапія. Можна, наприклад, обдати лимон окропом і залишити в кімнаті або ошпарити зубчик часнику, щоб подихати цим запахом через рот 3-5 хвилин. Відмінно працює і промивання носа методом «кукушка». Пристосування для проведення таких процедур продаються в аптеці. Слід також приділяти особливу увагу гігієні рота і носової порожнини. А якщо зараження вже сталося, потрібно пити якомога більше теплої води і чаю і обов’язково чистити зуби і полоскати рот після їжі.

Джерело: «Отдохни!»