Як пересаджувати кімнатні рослини навесні? Секрети садівниці Неллі Мурашкіної

Все буде добре

Досвідчений садівник Неллі Мурашкіна повідала про особливості весняної пересадки квітів!

1) Обов’язково треба дотримуватися відповідності габаритів горщика з розмірами кореневої системи. Буває необхідність пересадки в горщик меншого розміру.

Наприклад, рослина була посаджена в більший горщик. Поливалося щедро, щоб все промокло. Рослина спожити таку кількість води не змогла, підгнила, а ми-то думали, що добрив не вистачало – ще й вдобрили. В результаті рослина виявилося з жовтими або з коричневими плямами на листі, а з грунту виходить гниловато-затхлий запах. Рослину можна врятувати: витягаємо з горщика, очищаємо від закисшого грунту коріння, прибираємо все погнивше до живої тканини, присипаємо активованим вугіллям. Садимо в горщик меншого діаметру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Секрети догляду за орхідеями від квітникарки Неллі Мурашкіної.

Може бути зворотна ситуація. Рослина не росте, починає чахнути. Витягуємо з горщика. Бачимо, що коріння перетворилися на суцільний клубок, а грунту просто немає. Рослина вичерпалася від нестачі поживних речовин. Садимо в субстрат відповідний для даної рослини.

2) Дренаж може бути вологоємним (це корисно, наприклад, спатифіллюму) і швидко обсихати (галька, пісок, пінопласт), який підходить кактусам.

3) Піддони краще купувати окремо і на кілька сантиметрів більше горщика, а не в комплекті – впритул.

4) Уникати горщиків з завуженими верхами, круглими за формою, облямівкою по верху. Інакше при наступній пересадці будемо жертвувати рослиною або горщиком.

5) Гігантам частина старого грунту вибираємо і підсипаємо зверху свіжий грунт.