Як нормалізувати обмін речовин залежно від типу фігури

Все буде добре

Ви сидите на дієтах, займаєтеся спортом, а зайві кілограми нікуди не йдуть? Можливо, у вас проблеми з метаболізмом! Наш дієтолог Світлана Фус запевняє, щоб позбавитись від ненависних кілограмів, потрібно завести свій обмін речовин! Вона поділилася порадами, як це зробити!

Більшість вчених виділяють три головні чинники, які впливають на швидкість метаболізму: це спадковість, вік і спосіб життя. Але існує ще й четвертий чинник, що впливає на швидкість метаболізму, про який не так часто згадують. Це гормони! Якщо якийсь гормон виробляється більше або менше норми, це сприяє відкладанню жиру в певних місцях. Внаслідок цього найпроблемніші місця вашої фігури стануть ще очевиднішими, адже саме вони виявляться притулком для скупчення жирів. Розглянемо такі поширені типи фігури як яблуко, груша та банан і визначимо, які продукти підійдуть їх власницям для нормалізації метаболізму.

Фігура «Яблуко»

фигура яблокоЖінкам з фігурою «яблуко», у яких жирок відкладається в області талії і живота, протипоказано нервувати. Хронічний стрес викликає високий рівень кортизолу, який ще називають «гормоном страху». Він загальмовує метаболізм і сприяє відкладенню саме черевного жиру. Цей жир небезпечний тим, що він оточує важливі внутрішні органи. На допомогу в такому випадку приходять продукти з низьким глікемічним індексом! До таких продуктів належить сочевиця, червоний перець, баклажани, помідори і капуста. Глікемічний індекс показує, з якою швидкістю той чи інший продукт розщеплюється у вашому організмі і перетворюється на глюкозу – головне джерело енергії. Якщо вживати продукти з низьким глікемічним індексом, вам вдасться знизити гормон кортизол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як нормалізувати рівень цукру і поліпшити метаболізм.

Фігура «Груша»

figura-grushaУ жінок з широкими стегнами спостерігається надлишок жіночого гормону естрогену. З одного боку, він впливає на формування жіночих статевих органів і вагітність. Але з іншого – під час вагітності й овуляції цей гормон збільшує вироблення жирів, які відкладаються саме на стегнах. Цьому типу фігури потрібно мінімізувати вживання кави і міцного чорного чаю, адже вони стимулюють вироблення естрогену. Представницям такої фігури краще вживати їжу і продукти з високим вмістом клітковини! Така їжа допоможе знизити рівень естрогену. Клітковина у великих кількостях зустрічається в кукурудзі, брокколі, сушених фініках, мигдалі і моркви.

Фігура «Банан»

figura-bananiЯкщо у вас жир накопичується на бочках, значить, ви належите до третього типу – банану. І в цьому випадку у вас не вистачає гормонів щитовидної залози. Жінкам з таким типом фігури всього лише потрібно вживати більше йодовмісних продуктів! Вони підвищать рівень гормонів щитовидної залози, що допоможе їй краще працювати і не сприяти відкладенню жиру. Такі продукти як молоко, квасоля, морська риба, курага, печериця містять найбільше йоду.

Щоб завести метаболізм, потрібно просто додати в раціон ті продукти, які будуть безпосередньо впливати на ваші проблемні місця!