Бажаєте перетворити одну орхідею в цілий сад? Секрети розсади!

Все буде добре

Бажаєте, щоб на вашому підвіконні красувалася ціла оранжерея з орхідей? Для цього вам не потрібно витрачати шалені гроші на покупку десятків квітів! Наша квітникарка Неллі Мурашкіна знає, як це зробити абсолютно безкоштовно!

Як простимулювати ріст коренів?

Всього з однієї орхідеї можна виростити більше сотні квітів! Для цього вам знадобиться мох сфагнум (10 грн за 100-150 г). Він – сухий, тому його необхідно замочити у воді. З розмоклого моху за допомогою нитки потрібно сформувати 2 кульки. За допомогою тієї ж нитки щільно, але акуратно, щоб не пошкодити рослину, примотати мох до основи паростка – так званої «дитини».

Далі необхідно створити парниковий ефект. Для цього оберніть мох плівкою. Важливо її знімати кожен день хоча б на півгодини, щоб провітрити мох і не дати йому запліснявіти. Коли плівка знята, потрібно обприскати мох. Вже через 10 днів з’являться перші корінці. А відсадити паросточок можна буде, коли на ньому з’явиться як мінімум 3 корінця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Все, что вы не знали об овощах: огурцы, репа и лук

орхидеи

Живцювання

Візьміть відцвілу орхідею і зріжте стебло звичайними ножицями. Відступите десь 1 сантиметр від коренів і далі відріжте живці довжиною 10-15 сантиметрів. Живці посадіть в невеликий, продовгуватий і з дірочками на дні горщик. У нього насипте трохи піску і розподіліть мох, що залишився. І важливо – перед висадкою потрібно обов’язково зволожити грунт. Посадіть акуратно живці на відстані 3 сантиметри один від одного. Накрийте їх харчовою плівкою, щоб створити парниковий ефект. І вже через 3-4 місяці живці укореняться, і рослини можна буде висаджувати в окремі горщики. Також потрібно провітрювати посаджені живці вранці і ввечері по 15 хвилин і зволожувати ґрунт. Дуже важливо зробити в приміщенні перепад температур на 4 °C.

Коли грунт і місця зрізу паростків підсохнуть – приблизно через 3-7 днів – потрібно удобрити орхідеї. Але щоб не перепалити ніжні молоді корені, перед цим обов’язково полийте рослину. А після помістіть горщик в посудину з водою, в якій розведено добриво. Досить залишити живці там на півгодини.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как правильно ухаживать за орхидеями