Різдвяний пост починається 28 листопада

Все буде добре

Наші читачі, які регулярно відвідують церковні служби, звичайно, знають, коли починається різдвяний піст у 2016 році. Для тих, хто тільки хоче спробувати, повідомляємо: сьогодні, 28 листопада.

В останні роки дотримуватися посту стало навіть модно. Окрім релігійного сенсу піст за умов правильного виконання має важливе значення для здоров’я: фізичного і душевного. Досить відрадно чути, що все більше людей наважуються спробувати цю практику. У першу чергу, тому що у православному пості (втім, як і в католицькому та іудейському) немає нічого шкідливого, якщо у вас немає явно виражених проблем зі здоров’ям. Більш того, це навіть корисно. І до того ж чудово іноді міняти свої звички – це ознака особистісного зростання.

Читайте також: місячний календар стрижки волосся на грудень 2016

Рождество и крещение

Різдво Христове і Хрещення

Найголовніше, коли настане різдвяний піст у 2016, і ви вирішите йому слідувати, це не сповнитися гордині за ваше «сміливе» рішення. У пості немає нічого складного і протиприродньо-героїчного. Але випробування – так, є. Проте підходьте до нього із оптимізмом. Ви очистите свій організм, а якщо все зробите правильно, то й думки від негативу.

Отже, як правильно споживати їжу у різдвяний піст? Церковний устав свідчить (про що знає більшість), що варто утримуватися від м’яса і молочних продуктів. У строгий пост – також і від риби. Але не всі знають, що у вживанні чисто рослинної їжі теж є обмеження!

Йдеться про «оливу» – тобто олію. Виявляється, у деякі дні необхідне «сухоїдіння» – тобто вживання не заправленої рослинною олією їжі. Згідно найсуворішим правилам, риба, вино і рослинна олія заборонені кожні понеділок, середу і п’ятницю. У вівторок, четвер, суботу та неділю дозволено здобрювати їжу рослинною олією.

Рибу у період різдвяного посту можна скуштувати у вихідні дні і церковні свята. Наприклад, свято Введення до храму Пресвятої Богородиці, яке відзначається 4 грудня. Або у храмові свята і дні великих святих, якщо такі припадають на вівторок і четвер. Ви можете уточнити, коли ці особливі дні у різдвяний піст 2016 у священика найближчої до вашого будинку церкви східного обряду.

Церкву, навіть якщо ви до того не були особливим до неї ходоком, все ж варто відвідати. Можливо, ви вважаєте, що різдвяний піст у 2016 році для вас буде особливого роду дієтою без сакрального сенсу. Але умиротворена, урочиста атмосфера храму у досвяткові дні допоможе вам налаштуватися на спокійний лад, що є запорукою успіху під час виконання поставлених завдань.

Найважливіше: у сучасному світі ви самі обираєте, який ступінь обмежень ви накладаєте на себе у їжі та інших задоволеннях. Пам’ятайте тільки, що вам варто підняти планку 20-25 грудня за старим стилем (тобто в останні дні до 7 січня).

Піст – це перемога над собою, сенс якої у очищенні свідомості, звільненні від злоби. Якщо ви роздратовані обмеженнями, які ви самі наклали, можливо, вам варто поступово трохи послабити цей вантаж. Головне, щоб вам було незвично, але комфортно.

Вдалих вам тренувань тіла і душі! Щасливого Різдва! Все буде добре!