Бабусине виховання. Чому потрібно нормувати спілкування з бабусями і дідусями?

Все буде добре

Для багатьох батьків старше покоління – справжній подарунок у вихованні та догляді за дитиною, в життя інших же втручання бабусь та дідусів приносить розбіжності, сварки і конфлікти. Як зробити спілкування малюка з вашими батьками максимально позитивним і ефективним? Дізнайтеся цінні рекомендації в нашому матеріалі!

Якщо у молодих батьків не завжди є можливість присвятити весь свій час виключно дітям, з бабусями і дідусями інша справа. Вирушаючи на роботу, часто саме старшому поколінню віддається перевага в нагляді за малюками. Звісно, практично в кожному випадку, у такого спілкування є свої плюси і мінуси:

– Кому, як не батькам, довірити малюка? В силу свого досвіду, саме вони часто знають, як вчинити в ситуації, що склалася. Це є і позитивним, і негативним фактором, адже якщо ви шанувальник інноваційних методик та систем виховання, навряд чи ви відразу знайдете точки дотику.

– Важливо, що батьки не тільки можуть підмінити вас, поки ви працюєте, а й дати вам з коханим час відпочити. Цей плюс особливо оцінять молоді батьки, які хочуть приділити час один одному.

640

– Крім того, бабусі і дідусі завжди можуть організувати дозвілля малюка: читання казок, цікаві активності, заняття, ігри на свіжому повітрі.

– Завдяки спілкуванню зі старшим поколінням, відбувається і соціалізація крихітки: малюк вчиться спілкуватися, закладає систему ролей в суспільстві, може більше часу проводити з однолітками, граючи на дитячих майданчиках або відвідуючи гуртки, на які його можуть водити саме ваші батьки, якщо вік і стан здоров’я це дозволяє.

– Часто вагомою точкою для розбіжностей стає дозвіл старшими того, що забороняють батьки. Це може стосуватися як тривалого перегляду мультиків, так і зайвої кількості солодощів і т.д. Цей момент варто обговорити з самого початку, чітко встановивши загальні правила, задавши певний вектор у вихованні дитини, якому варто відповідати.

– Окремим пунктом є харчування дитини під час перебування у бабусь і дідусів, а також годування малюка під час вашої відсутності (якщо батьки живуть з вами). Відразу обговоріть, чим дитина повинна харчуватися, а також яку воду пити. Ми рекомендуємо придбати воду ТМ «Малютка Premium», яка видобувається в екологічно чистому регіоні Полтавської області, а також має оптимальну кількість мінеральних речовин для дитячого організму.

– Проблемою може стати і надмірна суворість старшого покоління. У міру свого виховання, дитині можуть створити дуже чіткі рамки допустимої поведінки або занять, що, природно, негативно позначається на психіці малюка, а також загальній картині сім’ї в розумінні малечі. Обов’язково звертайте увагу на настрій дитини після спілкування з бабусею та дідусем, намагаючись прояснити всі хвилюючі вас моменти.

– Надмірна опіка маленького може зіграти не на користь, адже турбуючись про кожен крок, максимально обмежуючи будь-які небезпеки, дитина стає менш самостійною та  активною.

Негативним моментом може стати і зайва похвала. Нагадайте своїм батькам, що хвалити дитину варто за справу.

Якщо ж конфлікту не вдалося уникнути, не пускайте проблему на самоплив:

1. Відразу обговоріть рамки допустимого. Зрозуміло, що контролювати ситуацію щомиті у вас не вийде, але обговоріть все, що вас турбує: чим дитина займається під час перебування у бабусі, чим харчується, як спілкується зі старшими і т.д.

2. Всім суперечностям виділіть ще більше часу. Варто пояснити батькам, що вирішувати, як виховувати малюка, саме вам! Також зверніть увагу на те, що розбіжності між вами передаються і дитині, впливаючи не на користь.

3. Не забувайте, що дискутувати щодо спірних моментів, потрібно у відсутність чада. Пам’ятайте і про те, що своїм спілкуванням з батьками ви подаєте приклад дитині.

Часто саме бабусі та  дідусі – справжня віддушина для малюка, джерело доброти, любові і турботи. З першого дня появи малюка на світ, розставте всі пріоритети і цілі у вихованні, знайдіть компроміси, і ваші батьки стануть для вас надійною опорою і незамінними помічниками!