Перелік найкращих українських мультфільмів

Все буде добре

Багато українських мультфільми створені на основі народних казок і легенд. Так малюки одночасно вивчають нашу багату культуру, і розважаються завдяки веселим і повчальним історіям. STB. UA підібрав найкращі українські мультики, які обов’язково потрібно подивитися зі своєю дитиною.

Читайте також: найкращі мелодрами – список

«Микита Кожум`яка» (2016)

kogemyaka-afisha1

Повнометражний український мультфільм про славного героя фольклору, візднятий у форматі 3D. 12-річний Микита Кожум’яка мріє бути, як його батько, який одного разу переміг страшного змія. Однак хлопцеві не пощастило успадкувати таку батьківську силу. Але, коли рідна земля у небезпеці, Микита готовий відправитися на подвиг, аби врятувати її. І хоча на початку шляху єдиним його помічником і другом був Чубик, до кінця подорожі Микита знаходить багато вірних друзів.

«Козаки» (1967-2016)

66_main

Вже 50 років за пригодами трьох запорізьких козаків – Грая, Ока та Тура – спостерігають діти по всьому світу. У кожному новому мультику герої потрапляють у веселі та непередбачувані ситуації, подорожують по світу та навіть переміщаються у часі. За ці роки козаки і у хокей грали, і наречених визволяли, і олімпійцями ставали, і інопланетян зустрічали.

0046230_1467187804

У 2016 році додалася нова серія епізодів про пригоди улюблених запорожців – «Козаки. Футбол». Серіал з 26 короткометражних анімаційних фільмів розповідає про те, як козаки грали в футбол у різних країнах світу.

«Пригоди Котигорошка та його друзів» (2014 року)

15mult

Читайте також: Список зарубіжних повнометражних мультфільмів: топ 10

Головні герої мультфільму – Котигорошко, Вернидуб, Крутивус, Вернигора й Одус – разом дивують глядачів своїми витівками і яскравими пригодами. Як і в казках, друзі борються зі злими персонажами і потрапляють у небезпечні ситуації.

«Жив-був пес» (1982)

28898917

Легендарний мультик «Жив-був пес» створений за мотивами української народної казки «Сірко». Цитати з мультфільму давно стали крилатими.  У 1983 році «Жив-був пес» зайняв перше місце на V міжнародному фестивалі казкових фільмів у Данії. У 2012 році його повністю доозвучили українською мовою, оскільки у попередній версії текст був російським.

«Капітошка» та «Повертайся, Капітошко» (1980,1989)

74378122

Кумедний і повчальний мультфільм «Капітошка» розповідає історію про дружбу дощової крапельки і Вовченяти. Капітошка дарує радість і щастя всім навколо. Там, де він з’являється – розпускаються квіти, листя і трави. А потрапивши до будинока Вовченяти, він приносить йому доброту та веселощі.