Поведінка в соціальних мережах: поради юриста Михайла Присяжнюка

Все буде добре

Ви проводите час в соціальних мережах? Спілкуєтеся з родичами і приятелями або легко знайомитеся з безліччю людей? Але ж замість нових друзів ви можете зустріти афериста! Як цього уникнути, розповість юрист Михайло Присяжнюк.

Акаунти у соціальних мережах мають більшість користувачів інтернету. Вони дуже зручні для того, щоб відновити давно втрачені контакти, а також познайомитися з новими людьми.

Але часто за аватаркою і навіть знайомим ім’ям ховається зовсім інша людина, і ця людина – недоброзичливець! А ви тільки йому допомагаєте. Чи правильна ваша поведінка в соціальних мережах?

vlcsnap-2017-01-26-12h43m47s104

Михайло Присяжнюк пропонує поставити собі три питання:

  1. Чи публікуєте ви фото з особистих архівів на сторінках соцмереж у відкритому для всіх доступі?
  2. Чи розміщуєте ви на своїй сторінці посилання на профілі своїх родичів?
  3. Чи розміщуєте фото квартири, пам’яток поруч з будинком?

З цього виходять правила поведінки в соціальних мережах, які можна проілюструвати безліччю неприємних ситуацій за їх невиконання.

Журналіст телеканалу СТБ перевірила, чи просто квартирному злодієві знайти забезпечену жертву. Вона задала в соціальній мережі параметри пошуку по країні, місту та престижному виші, вказала вікові рамки потенційної «жертви» і вийшла на дівчину, у якої крім того, що вона постійно публікувала фото з дорогими покупками, ще й зазначено повну домашню адресу!

Журналіст вирушила за вказаною адресою і зустріла дівчину якраз біля входу в квартиру! Момент був чітко підгаданий, тому що дівчина виклала фото, з якого можна зрозуміти, що вона повертається з певного спортзалу! «Жертва» відбулася попередженням бути акуратнішою з розголошенням особистої інформації в соціальних мережах, але ж могло бути й гірше!

internet-fraud-2

Те ж саме стосується публікації фотографій з відпочинку в режимі реального часу!

Михайло Присяжнюк: «Розповідаючи на сторінці про своє місце розташування, ви даєте максимум вказівок для хатніх злодіїв, які можуть вас пограбувати. За вашими постами і коментарями вони легко з’ясовують, чим можна поживитися у квартирі, і в який час вона порожня.

Ніколи не вказуйте свою домашню адресу! Не робіть мітки зі своїм місцезнаходженням під час самого відпочинку! Також не варто розміщувати фотографії та опис будь-яких пам’яток, розташованих по сусідству! Не публікуйте у відкритому доступі фото цінних речей! І не залишайте пости або коменти у стилі «залишилося 5 днів до від’їзду»!»

Глядачка «Все буде добре» розповіла історію, що до списка її друзів долучився однокласник, якого раніше не було в соціальних мережах і запропонував влаштувати зустріч з усім класом. Видав номер карти, і всі слухняно скинули грошей на ресторан. Зрозуміло, ніякого столу замовлено не було, і ніхто їх не чекав. І зловмисник тільки прикрився іменем знайомої їм людини.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Любовні аферисти онлайн: як не стати жертвою

Михайло Присяжнюк: «Коли ви максимально докладно заповнюєте профіль у соціальній мережі, ви даєте безліч вказівок для аферистів. Вони вивчать ваші фото, ваші публікації за останні кілька років і зможуть втертися до вас у довіру. Назвавшись вашим другом, однокласником/одногрупником.
1478143131__92211492_bench

Чим більше архівних фото з докладними описами і коментарями у відкритому доступі ви залишаєте в мережі, тим більше ваших друзів потрапляє до зони ризику».

А над Наталею Левензон знімальна група передачі поставила досить жорстокий експеримент. Нікому не склало труднощів перейти на сторінку її сина за посиланням зі сторінки мами. У хлопчика навіть було вказано, в якій школі він навчається!
vliyaniye-sotsialnykh-setey-05(2)

Назвавшись ліпшим другом Наталії, журналіст після занять відвіз дитину на автомобілі на нібито проведений матір’ю майстер-клас!

Михайло Присяжнюк: «Якщо профіль використовується тільки для спілкування з близькими – зробіть його особливим, впізнаваним тільки для вузького кола людей. Фото профілю може бути дитяче, або гарненько оброблене фотошопом, щоб ваш аккаунт адміністратори соцмережі не деактивували. До імені можна додати в дужках псевдонім – герой вашого улюбленого фільму або книги. Друзі – тільки ваша сім’я. Не робіть пости, в яких є вказівки на садочок/школу/ВНЗ вашої дитини. Похваліть своє дитя за успіхи в особистій розмові, а не в онлайн-режимі!»

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як вберегти дитину від афер у соціальних мережах?

Застосуйте правила поведінки в соціальних мережах до своєї сторінки, і Все буде добре!