Як називається перший день Масляни?

Все буде добре

На жаль, багато хто помічає масляний тиждень вже постфактум. А як називається перший день Масляної? Зустріч або Чистий понеділок. Як прийнято відзначати цей день в народі, читайте у нашому матеріалі.

Масляна (чи Масниця) – притаманне всім слов’янськимх народам свято, яке має значення проводів зими. Саме тому споруджується опудало з соломи і ганчір’я, яке згодом спалюється, символізуючи розправу над лиходійкою-зимою. Але в понеділок тільки починають його робити. Також готують гірки і санчата для народних гулянь.

Читайте також: рецепт приготування млинців – топ-10

Перший день Масляни Зустріч

Перший день Масляної Зустріч

Є традиція в перший день Масляної спати довше. Так що якщо раптом ваші колеги дружно запізняться на початок робочого дня, у них є на те виправдання з глибини століть :) Але, незважаючи на пізній підйом, всі приступають до випікання млинців, які зараз прийнято вважати стравою на сніданок. Перший млинець віддавали убогим, щоб вони пом’янули померлих.

Також в перший день Масляної свекри відправляли невістку додому до батьків, щоб вона готувала млинці у них, а потім приходили самі, куштували її куховарство і обговорювали зі сватами план розважальних заходів на весь тиждень.

Читайте також: привітання з Масляною прикольні, короткі, в віршах і прозі

Варто відзначити, що, нехай Масляна і вважається сумішшю язичницьких і християнських традицій, насправді це не зовсім так. У православ’ї дні за сім тижнів до Великодня дійсно відзначаються, але називаються Сирна седмиця. Але сирним цей тиждень називається зовсім не через начинку млинців з твердого або домашнього сиру, а тому що прийняте сироїдіння. Тож для глибоко віруючих християн східного обряду ці дні теж сповнені радістю, тому що вони готуються до зустрічі Великого посту і спілкуються зі Всевишнім, але тут виключений момент отримання задоволення від ситних обідів.

Ми ж зі «Все буде добре» бажаємо вам мати можливість обрати, як святкувати старовинні свята і чи відзначати їх взагалі, але рецепти млинців з різноманітними начинками ми вам надамо: Рецепти приготування млинців: ТОП-10