Як виростити алое: секрети від флориста

Все буде добре

Флорист Анна Репік розбере типові помилки під час вирощування алое вера і розповість, як правильно доглядати за квіткою, щоб вона росла гарною і здоровою.

Алое – дуже невибагливі рослини. Але щоб квітка росла великою і м’ясистою – їй потрібен особливий догляд.

Якщо за алое правильно доглядати, то воно може зацвісти у вас на підвіконні.

Для початку розберемося, чим відрізняються два найвідоміших види алое. На відміну від популярного в наших будинках деревовидного алое, яке росте у висоту, як дерево, про що говорить навіть сама його назва, алое вера росте кущем.

aloe-arborescens-vs-aloe-vera

Алое деревовидне і алое вера

Листя столітника (як ще називають деревоподібне алое) більш гладкі, в той час як листя алое вера має з нижньої сторони невеликі пухирці. Крім того, нове листя алое вера спрямовується вгору, в той час як листя алое деревовидного більше спрямовані в сторони і мають властивість загинатися вниз. Ну і за кольором, якщо придивитися, вони трохи відрізняються. Деревовидне алое часто має сірий димчастий відтінок.

Черенок алое вера майже не відрізняється від живця алое деревовидного, тому краще його брати у знайомих, коли ви бачите, від якої рослини його відщипнули. Точно так само можна виростити нову рослину з листка. Але тут криється перша ж помилка квітникарів-початківців.

Помилка 1: тримати черенок в банці з водою

З алое вера не можна чинити так, як ви звикли з іншими живцями. Його не потрібно ставити в банку з водою.

Через те, що алое відноситься до сукулентів і містить дуже багато вологи в своєму листі, при розмноженні живець, який ви відокремили від стовбура, не потрібно поміщати в банку з водою. А навпаки, необхідно заховати в темне місце на 5 днів для підсушування. Так само чинять і з листям алое, якщо ви хочете виростити квітку з листка. А ось якщо ви хочете розмножити алое шляхом розподілу самого кореня, то його можна відразу садити в ґрунт.

Помилка 2: використовувати універсальний ґрунт

Якщо ви хочете, щоб квітка у вас прижилася, використовуйте спеціальний ґрунт для сукулентів. Не можна використовувати землю з великою кількістю глини, а також чорнозем з великою кількістю перегною. Алое в дикій природі росте в посушливих місцях з сухим пухким грунтом. Перед тим, як виростити алое в домашніх умовах, потрібно відтворити таку землю.

Потрібно взяти звичайну землю, з вашої клумби під вікном або з городу, або той самий універсальний ґрунт, що ви використовували, і змішати його з піском. У пропорції приблизно 3 частини ґрунту на 2 частини піску або 60 на 40%. Землі більше. Перемішайте, а не викладайте шарами в горщик!

vlcsnap-2017-03-21-16h50m16s27

На дно горщика, в якому ви збираєтеся вирощувати алое, обов’язково потрібно постелити дренаж. Приблизно на 3-4 см завтовшки ми висипаємо шар камінчиків для дренажу. Їх можна придбати в спеціальних квіткових магазинах. Як дренаж можна використовувати пінопласт, кору або шкаралупу від волоських горіхів. Але також з цим завданням відмінно впорається цегла. Можна на найближчому будівництві попросити половинку цегли і потовкти її на невеликі шматочки. Потім цими шматками цегли викласти дно горщика для алое. Цеглу краще товкти в пакеті, щоб не напилити і не насмітити.

Шматки повинні бути не надто маленькими, щоб не вилітати в дірку в дні горщика. Але в той же час і не дуже великими, щоб не займати багато місця. Цегла за своїм складом дуже схожа на керамзит, це така сама обпалена глина. Вона добре вбирає вологу і допоможе утримувати оптимальну для алое вологість грунту в горщику.

Як дренаж для вазонів можна використовувати і старі глиняні горщики, наприклад, якщо вони розбилися.

Тепер можна садити наш черенок. Не глибоко, приблизно на 3-4 см.

Помилка 3: неправильний полив

Якщо листя алое бліднуть або на них з’являються коричневі плями – це сигнал про надлишок вологи. Коричневі плями на листі рослин говорять про те, що, ймовірно, забагато води, і через це може підгнивати коренева система. З квітня по жовтень алое потрібно поливати один раз в тиждень. А з жовтня і до березня алое поливають ще рідше: один раз на місяць. Води за один раз потрібно лити максимум половини склянки. Максимум стакан – якщо рослина велика. Дуже важливо поливати цю рослину відстояною водою.

vlcsnap-2017-03-21-16h57m15s134

Але якщо ви побоюєтеся, що вашій рослині не вистачає вологи – зверніть увагу на її листя. Якщо алое засихає, у нього скручуються листя, вони порожніють і змінюють колір: з’являється жовтий відтінок.

Поради з догляду

Для алое важливе свіже повітря. Тому, починаючи з травня і до вересня, ви можете тримати його на балконі або виносити на подвір’я, якщо ви живете в приватному будинку. Постарайтеся тримати алое на сонячній стороні. Багато світла буде рослині на користь.

Слідкуйте, щоб температура в кімнаті, де росте алое вера, не опускалася нижче 15 градусів. Коли поливаєте рослину, стежте, щоб вода не потрапляла на листя, поливайте тільки ґрунт. Якщо є необхідність помити алое від пилу – використовуйте для цього вологу ганчірку або змочені у воді ватні диски.

vlcsnap-2017-03-21-21h06m28s155

Не варто застосовувати до алое універсальні добрива. Ви можете купити спеціальні добрива для сукулентів. Але в той самий час, дуже добре впливає на цю рослину підгкормка, яку ви легко можете зробити у себе на кухні. Добре поливати алое, а також інші рослини водою, в якій ви промивали або замочували крупи перед приготуванням. Наприклад, гречку і рис. Така вода містить в собі часточки і лушпиння від круп, що добре впливає на ріст рослини.

Завдяки нашим порадам, як правильно виростити алое вдома, ви отримаєте не просто рослину, а джерело корисних речовин і чудовиий інгредієнт для домашньої косметики.