Як виростити тюльпани вдома?

Все буде добре

Вже скоро почнуть зацвітати тюльпани на міських клумбах, в ботанічних садах і на дачних ділянках. Не виключено, що у вас або у ваших хороших знайомих такі квіти теж обіцяють розпуститися до Великодня або до травневих вихідних. Якщо ви так любите тюльпани, то порадуйте себе їх цвітінням в будь-який час року! Як виростити тюльпани вдома в горщику – в нашому матеріалі.

Примусове цвітіння рослин в нетипове для них час називається вигонка. За правильного догляду і дотримання технології вигонка тюльпанів в домашніх умовах може проводитися навіть взимку, до Нового року. Це називається рання вигонка. Можна вгадати і з цвітінням на День всіх закоханих, або на Міжнародний жіночий день, можна «запланувати» свій особистий тюльпанчик і на стандартний час, щоб краса була не тільки на вулиці, але і у вас вдома.

Як виростити тюльпани в домашніх умовах? З чого почати? Варто розуміти, що вигонка тюльпанів – процес тривалий, і готуватися до нього потрібно заздалегідь. Тому не забудьте зберегти собі статтю до осені :) А зараз, з цвітінням тюльпанів в «диких» умовах, за вами стоїть перша задача: поспостерігати за рослинами і вибрати найміцніші, зі здоровими листками і пелюстками. Потім ви візьмете цибулини від цих квітів. Звичайно, мається на увазі вибір з рослин на своїй ділянці або там, де їх можна здобути чесним шляхом. Не варто займатися розкраданням міських клумб. Ретельно доглядайте за своїми (або дружніми) тюльпанами, не забувайте про підгодівлю і своєчасний полив.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як з однієї орхідеї виростити 100? Поради квітникаря

Викопати цибулини з грядки потрібно в середині серпня-вересні, коли в них уже заклалася нова квіткова брунька. Якщо у вас з якихось причин немає можливості дочекатися природного завершення цього процесу, можна викопати цибулини трохи заздалегідь: з появою на їх лусці жовтих плям. Але тоді ви повинні будете забезпечити їм зберігання за температури +34° C протягом тижня.

Викопані в рекомендований час цибулини зберігати простіше. Потрібно підтримувати температуру + 22° C протягом місяця, а потім поступово знижувати: ще місяць при + 19-20, потім – при +16.

Щоб виростити тюльпани вдома, потрібно підготувати пухкий, але досить поживний грунт. Робимо суміш з 1 частини глинистої землі, 2 частин торфу і 2 частин чистого річкового піску. На дно керамічного горщика покладіть керамзит або інший дренаж. Рекомендується додатково підсипати сухого піску безпосередньо під цибулину. Розмістить кілька цибулин на достатньому від стінок вазона і одна від одної відстані (близько 1,5 см). Полийте. Присипте вапном. Надішліть в холодне (+5 – + 9) приміщення з високою вологістю – льох або балкон. Коли з’являться паростки, подбайте про зниження температури до + 2 ° C. Можна зберігати ящик або горщик з пророщеними цибулинами в холодильнику, але тільки не поруч зі свіжими фруктами! Поливайте паростки холодною водою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виростіть кущ троянд зі зів’ялої квітки!

 

За три-чотири тижні до передбачуваного терміну винесіть паростки, які досягли на той час 5-6 см висоти, в більш тепле місце, на +15 -18 градусів. Не ставте відразу під прямі сонячні промені, так квіти будуть міцнішими і яскравішими.

Тепер ви знаєте, як виростити тюльпани в домашніх умовах, починайте готуватися, щоб вже на наступний рік порадувати близьких власноруч вирощеними квітами в горщику, які будуть оцінені куди краще за зрізаний букет. Все буде добре!