Травневі свята 2017: як посмажити шашлик без мангалу?

Все буде добре

Травневі свята надихать на дружний похід на природу відпочивати. А що робити, якщо, як часто буває у великій компанії, переплутали, хто повинен взяти мангал, і в результаті ви залишилися без нього зовсім? Або вилазка була настільки спонтанною, що у вас з собою тільки продукти, а пристосувань для смаження немає? Як посмажити шашлик без мангалу на травневі свята 2017, ви дізнаєтеся з нашої інструкції.

Зверніть увагу: Де в Києві можна смажити шашлики – список дозволених місць до травневих свят

Відсутність чого-небудь на пікніку – історія знайома багатьом. Головне, оцінити масштаби проблеми і, виходячи з цього, вигадувати вихід. Якщо у вас є шампури, шашлик без мангалу на природі приготувати щонайпростіше. Доведеться, правда, пожертвувати шістьма з них. Встроміть у землю чотири шампури по кутах прямокутника. У кільця просмикніть ще два по довгій стороні. Тепер у вас є металева рамочка, на якій можна розмістити шампури з м’ясом, що залишилися. Недоліком даного методу є нестійкість конструкції, тому багато м’яса навантажувати не рекомендується.

mangal-iz-shampurov

Якщо навколо ліс або старий дикий парк, не важко буде знайти міцні палиці-рогатини. Вам так само, як у випадку зі спорудженням мангала з шампурів, знадобиться чотири опори. На рогатини покладіть досить товсті поперечини, ніби ви б встановлювали конструкцію для казанка, але тонші і розмістіть нижче. Розкладіть шампури або розташуйте решітку.

Мінусом двох наведених вище способів є те, що у такого імпровізованого мангала відсутні борти, і багато жару витрачається даремно. Але краще так, ніж нічого.

Читайте також: Як вибрати дрова, вугілля і розпалювач для багаття

Наступний спосіб, як посмажити шашлик без мангалу, нам підказує сама природа. Складіть «піч» з великих каменів або колод, що знайдете довкола. Якщо ви перебуваєте не зовсім в дикій природі, можуть знайтися і цеглини, якими хтось до вас обгородив багаття. І в цілому: коли шукаєте місце для пікніка, намагайтеся знайти вже готові стоянки, щоб не випалювати нове місце даремно. До слова, не забувайте обкопувати місце для вогню, щоб в разі виходу його з-під контролю не влаштувати пожежу.

mangal-svoimi-rukami-mangal-iz-kirpicha-18

Якщо у вас на прогулянці раптом виявилася лопата і трохи додаткового ентузіазму, викопайте яму для дров і вугілля і розташуйте шампури над нею. Тільки намагайтеся ходити акуратно навколо «мангала», щоб не натрусити землі на ваше м’ясо і овочі.

Як посмажити шашлик без мангалу, якщо ви і шампури з решіткою забули? Доведеться зрізати молоді гілочки горіха або іншого соковитого дерева. Очистіть прутки від їх тонкої кори, заточіть з одного боку і, за можливості, додатково замочіть. Адже сухі хворостинки, зрозуміло, згорять, і ваше м’ясо виявиться в багатті. До слова, не забувайте про те, що в багатті тим часом можна смажити картоплю або яблучний десерт у фользі. Витрачайте паливо розумно!

Бонусом кумедні ідеї для дачі:

barbeque_01maxresdefault

Тепер ви знаєте, як посмажити шашлик без мангалу на природі, тож в біді не пропадете, і Все буде добре! Але бажаємо вам завжди мати з собою найнеобхідніше і не перейматися даремно!