Як виростити полуницю у себе на балконі? Поради садівника

Все буде добре

У вас немає городу, але ви хочете ласувати цукровою полуничкою до кінця року? Вам більше не доведеться задовольнятися тільки сезонними ягодами! Садовод Неллі Мурашкіна знає секрети, як виростити полуницю на балконі в домашніх умовах!

Насіння

клубникаПерш за все, потрібно купити насіння. Але важливо пам’ятати, що професійні садівники називають звичну для нас полуницю садовою суницею, і саме таке насіння потрібно шукати на прилавку. Також звертайте увагу, чи вказано на упаковці, що це ремонтантний вид, тобто який плодоносить з травня і до Нового року. Ще дуже важливо зупинитися на безвусому сорті, це для вашої ж зручності, тому що не доведеться кожного разу обрізати вусики, щоб вони не розросталися. Неллі Мурашкіна рекомендує зупинити свій вибір на таких сортах, як Регіна, Алі-Баба або Уайт Соул.

Читайте також: Лосьйон, скраб і маска для обличчя з полуниці – рецепти Руслани Писанки

Ґрунт

Для розсади можна вибрати будь-яку тару: пластикові або пластмасові контейнери, стаканчики, дерев’яні шухлядки. Садити бажано в грунт з перегною, піску і землі. Можна брати і звичайний універсальний субстрат. Якщо ви взяли звичайний грунт з вулиці, то перед розсадженням залийте його окропом. Нехай земля добре пропариться, постоїть кілька днів, щоб знешкодити її від кореневого хробака. Перед посадкою необхідно трохи зволожити землю. Змішайте 1 частину землі, стільки ж перегною і 0,5 частини піску. Земля повинна бути щільно утрамбована в горщику.

Засівання

При засіву необхідно полити грунт з пульверизатора так, щоб вода вилилася з дренажного отвору. Грунт повинен бути практично мокрий, оскільки після посіву більше не потрібен буде полив. Сіяти необхідно по поверхні і не густо. Щоб насіння проросли, їм необхідне світло. І останній крок – накрити грунт поліетиленовим пакетом, щоб створився парниковий ефект. Важливо поставити горщик в тепле світле місця. Сходи з’являться вже на третій день. Якщо протягом місяця цього не відбувається, то потрібно пересадити полуницю заново. Через 10 днів після посадки можна плівку відкривати: поступово привчати сходи до кисню.

засев

Читайте також: Як з однієї орхідеї виростити 100? Поради квітникаря

Пересадка

Пересаджувати можна через 3 місяці. Для пересадки на дно горщика покласти дренаж, який повинен зайняти ¼ тари. У горщик об’ємом 3 літри потрібно пересаджувати по одному кущу полуниці. Грунт повинен складатися з перегною, піску і землі в співвідношенні 5: 3: 2. При появі перших квітів, необхідно їх видалити, щоб рослина витрачала більше сил на укорінення. Завдяки цьому полуниця зміцніє. При пересадці коріння потрібно обрізати, щоб їх довжина була сантиметрів 4-5. Постарайтеся посадити рослину так, щоб коріння займали вертикальне положення в горщику. Щоб уникнути гниття, стежте за тим, щоб при пересадці листочки не заглиблювались у землю. В кінці необхідно рясно полити, щоб земля вилилася з дренажного отвору. Обов’язково провести мультацію (сіно і трава).

клубника

Догляд

Удобрювати полуницю необхідно кожні 10-14 днів настоєм гумусу, трави, кропиви. Поставити в світле місце. Якщо ви все зробили правильно, то за 2-3 місяці з’являться плоди. Якщо з’явилися квіточки, то ввімкніть вентилятор, тоді вони будуть запилювати одна одну. Але існують і самозапильні сорти. Через рік можна пересадити полуницю в свіжий субстрат, але після зими і до появи квітів і плодів.