3 міфи про використання тампонів

Все буде добре

Обережно! Через неправильне використання тампонів ви можете потрапити на операційний стіл! Які найпоширеніші міфи про використання тампонів? І як уникнути негативних наслідків? Відповіді на ці питання знають наші експерти – гінекологи Віталій Римаренко та Людмила Шупенюк.

627778730

МІФ №1: Чим більше крапельок на упаковці, тим більше часу можна використовувати тампон.

Не можна брати великі тампони для маленьких виділень! Більшість жінок зізнаються, що при мізерних або помірних виділеннях купують тампони на 4-5 крапель в розрахунку на те, що зможуть довше їх не міняти. Незалежно від кількості крапель тампон потрібно міняти кожні 2-3 години, інакше вся інфекція, яка зібралася в тампоні за цей час, почне надходити назад в організм жінки. А це може викликати сильну інтоксикацію. У підсумку: ерозія, дисплазія, запалення шийки матки, маткових труб, безпліддя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися від хворобливих місячних? Лікнеп від гінеколога

Коли тампон не повністю заповнений виділеннями, він починає вбирати вагінальні виділення і висушувати мікрофлору. У підсумку, коли ви виводите тампон, то він погано виходить і пошкоджує ніжну шкіру піхви. З’являються тріщини, а це – ідеальне середовище для бактерій та інфекцій. І, до речі, саме через всмоктуючу здатність тампони не можна використовувати жінкам, які проходять курс лікування вагінальними препаратами (свічками наприклад). Адже це знижує ефективність лікування.

Синдром токсичного шоку (СТШ) – жахливе захворювання, причиною якого є вплив стафілококових токсинів на організм. У групі ризику ті жінки, які користуються тампонами під час місячних. При несвоєчасно наданій медичній допомозі може привести до відмови внутрішніх органів і летального результату.

Тому не будьте байдужі до свого здоров’я! Обов’язково ознайомтеся з інформацією про причини та симптоми хвороби. Якщо ви ввели тампон і раптом відчули хоч невелику слабкість або погане самопочуття – негайно виймайте його! Кожна хвилина зволікання наближає вас до тяжких наслідків!

660573206

МІФ №2: Страх, що мотузочок обірветься, і тампон доведеться витягати хірургічним шляхом!

Навіть якщо припустити, що у когось вистачить сили відірвати мотузочку, то при невеликому м’язовому зусиллі (найкраще це робити сидячи на унітазі) навіть тампон, введений досить глибоко (якщо він досить наповнений виділеннями) вийде назовні.

МІФ №3: Тампон потрібно змінювати кожен раз, коли йдете до туалету.

Піхва і сечівник – це 2 різних отвори. І абсолютно необов’язково змінювати тампон при кожному поході в туалет. Якщо тільки не пройшло 2 години. Чисто з гігієнічних міркувань, при сечовипусканні притримуйте мотузочку, щоб вона не залишилася мокрою. Так ви уникнете дискомфорту і неприємного запаху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефективні вправи для жіночого здоров’я