Заощаджуємо на покупках до школи: поради експертів

Все буде добре

Як заощадити, збираючи дитину до школи? Адже ціни ростуть, і деякі речі простим українцям стають просто не по кишені! Сьогодні Оля Волкова та Юлія Бортник поділяться секретами економії, які дозволять зібрати дитину в школу на третину дешевше! Подробиці в нашому матеріалі.

iStock-538864120

Секрет №1

Багато батьків купують речі на шкільному ярмарку, думаючи, що так дешевше. Плюс зручніше: все, що потрібно, поруч. Але, насправді дешевше купувати на ринку, ніж на ярмарку. Адже за «зручні» покупки доводиться неабияк переплачувати. В середньому економія від покупок на ринку становить 15%.

Секрет №2

Список покупок часто містить зайві предмети (наприклад, коректор, блокнот для записів, відривні листочки, калькулятор ще не потрібні в 1-3-му класі). Тому під час складання списку покупок варто порадитися з учителем. Це заощадить 5-7% ваших коштів.

Секрет №3

Більшість батьків купує канцелярію в роздріб. Експерти радять зошити, олівці та інше купувати оптом на клас. Закупівля відразу великих партій дозволить отримати хорошу оптову знижку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки коштує зібрати дитину в школу і які речі необхідно придбати: інфографіка

Секрет №4

Діти люблять красиві кольорові щоденники. Але зараз таке задоволення коштує недешево. Простий чорно-білий буде дешевшим на 30-35 грн. А щоб дитині не було прикро, якщо закупівля ведеться разом з іншими батьками, придбайте всім однакові щоденники. До того ж, вчителі також завжди наполягають на простих щоденниках.

Секрет №5

Спортивну форму дешевше купувати не костюмом, а окремо футболку та спортивні штани.

Секрет №6

Не варто купувати готовий пенал, наповнений кольоровими олівцями, лінійками, гумками й іншими предметами канцелярії. Дешевше придбати маленький пенал, розрахований на ручку, простий олівець та лінійку, а решту необхідного купувати окремо. У вже зібраних пеналах є те, що не знадобиться маленькому школяру, а це зайві витрати.

Секрет №7

Навчіться торгуватися. А ось кілька хитрощів:

  1. Покажіть продавцеві живі гроші: “Ось 200 грн, двадцятки не вистачає. Або беру за 200, або йду”. Більшість продавців вирішать продати дешевше, ніж не продати взагалі.
  2. Якщо купуєте відразу декілька речей в одного продавця, то можете сміливо претендувати на знижку.
  3. Не бійтеся речей з дефектами: на них іноді можна отримати знижку до 50%.

Читайте більше цікавих новин у Viber Все буде добре