Як відучити кота лазити по шторах: поради Олесі Ратушної

Все буде добре

Хочете дізнатися, як відучити кота лазити по шторах? Секрети розкриває ветеринар Олеся Ратушна! Її методи допоможуть відучити пухнастого улюбленця псувати штори. Подробиці в нашому матеріалі.

 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кіт боїться пилососа: що робити

iStock-508408812

Кожен господар кішки знає, що таке зіпсовані штори. Причин любові котиків до цього предмету інтер’єру багато. Пухнастим улюбленцям дуже подобаються висота й ігри, а штори в даному випадку – ідеальне поєднання першого та другого.

Але якщо доросла кішка лазить по шторах, хоча раніше такого не було – можливо, вона чогось боїться й таким способом намагається сховатися. Подумайте, можливо в будинку з’явилися нові предмети, що лякають вашого вихованця або хтось із постійних гостей викликає недовіру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як відучити кота шкодити в квартирі

Також не забувайте, що вашому котику необхідно оновлювати нігтьові пластини. Тому якщо у нього немає відповідного куточка, першими жертвами «оновлення» будуть штори й шпалери.

Як відучити кота лазити по шторах:

Порада № 1. Повісьте на штори повітряні кульки. Кішка стрибне, й від її кігтів вони лопнуть. Гучний звук налякає пухнастого улюбленця, й після 2-3 разів кіт перестане стрибати на штори. Свідомість тварини буде сприймати їх як небезпечний предмет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Історії відомих котів

Порада №2. Наклейте на штори двосторонню липку стрічку. У кішок багато чутливих рецепторів на подушечках лап, і вони не люблять, коли туди щось потрапляє. Тому якщо кішка полізе на штору й зачепить липку стрічку, то обов’язково зістрибне вниз.

Читайте більше цікавих новин у Viber Все буде добре